Payless Car Rental

Payless Noteikumi un Nosacījumi

Papildus vadītājs
Apkalpošana/Auto saņemšana pēc darba laika
Vecuma ierobežojumi
Apdrošināšana pret bojājumiem/Atbildība par automašīnas bojājumiem
Debetkarte
Viena virziena noma
Degviela noteikumi/Uzpildīšanas izmaksas
Ģeogrāfiskie ierobežojumi / Nobraukuma limits
Nogaidīšanas periods
Rezervācijas gaidīšanas periods
Smēķēšanas aizliegums
Stāvvietu/Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumi
Maksājumu informācija
Telefons un e-pasts
Automašīnas lietošanas liegumi un nomas līguma noteikumu pārkāpšana
Prasības un ierobežojumi
Palīdzība uz ceļa
Papildus aprīkojums un pakalpojumi
Nodokļi un nodevas
Vadītāja apliecība

Papildus vadītājs

Katram autorizētajam papildus vadītājam ir jāatbilst minimālajām vecuma prasībām un jāuzrāda derīga vadītāja apliecība ar vismaz 2 gadu stāžu. Nomas līguma noteikumi, kas attiecas uz nomnieku, attiecas arī uz papildus vadītāju.

Papildus vadītāja piemaksa ir 10.00 EUR dienā.

Apkalpošana/Auto saņemšana pēc darba laika

Tiek piemērota papildus samaksa 40.00 EUR par klientu apkalpošanu/auto saņemšanu pēc darba laika no 19:30 līdz 08:30. Šī summa neparādās, pie galējās summas veicot rezervāciju. Ja nepieciešams saņemt auto pēc darba laika, klientam ir jānorāda kredītkartes informācija un lidmašīnas reisa numurs. Auto atgriešana pēc darba laika ir atļauta gandrīz visos punktos, lūdzu, sazinieties ar Payless Latvia, lai uzzinātu sīkāku informāciju.

Vecuma ierobežojumi

Nomniekam ir jābūt 21 gadu vecam ar derīgu vadītāja apliecību, kā arī nepieciešama derīga kredītkarte, kas ir izdota uz nomnieka vārda. Minimālais vadītāja vecums noteiktajām automašīnu grupām: A, B, C un F, vecums 21 gads un vadītāja stāžam jābūt vismaz vienam gadam. D, I, E, N un O automašīnu grupām vadītājam jābūt vismaz 23 gadus vecam. H, J, L, G, K un P automašīnu grupām minimālais vecums ir 25 gadi un nepieciešama 2 gadu pieredze. Piemaksa 15.00 EUR dienā par jaunu vadītāju attiecas uz nomnieku un papildus vadītājiem, kas ir jaunāki par iepriekš minēto vecumu. Šī piemaksa attiecas arī uz vadītājiem, kuriem nav 2 gadu stāža. Jauna vadītāja piemaksa neparādās rezervācijas procesā.

Apdrošināšana pret bojājumiem/Atbildība par automašīnas bojājumiem

Standarta apdrošināšana pret bojājumiem (CDW) un zādzību (TP) jau ir iekļauta Jūsu rezervētajā cenā. Tas nozīmē, ka par katru nomas dienu, kamēr automašīna tiek lietota atbilstoši nomas noteikumiem, mēs uzņemamies atbildību par zaudējumiem, kas radušies ārpus nomnieka pašriska apjomam.

>

Izņemot, ja likumiski atļauts, par pazaudētām, bojātām vai nozagtām atslēgām, transportēšanu vai riepu remontu, ja tas nav saistīts ar negadījumu un neietilpst Jūsu pašriska summā, kas norādīts nomas līgumā.

Jūsu pašriska apjoms var būt no 85.00 EUR līdz 1190.00 EUR vai 10% no auto vērtības par katru gadījumu, atkarībā no auto grupas. Lūdzu skatīt tabulu zemāk:

Automašīnas izmērs Marka/Modelis Pašrisks Vidējā CDW un TP apdrošināšana dienā Pilnā CDW un TP apdrošināšana dienā
A Mini Toyota Aygo €850 14.00€ 23.00€
B Ekonomiskā Toyota Yaris €850 14.00€ 23.00€
C Kompaktā VW Golf €850 14.00€ 23.00€
D Kompaktā/automātiskā Toyota Corolla €850 14.00€ 23.00€
E Vidējā Volkswagen Passat €850 14.00€ 23.00€
F Kompaktā/pagarinātā Toyota Auris €850 14.00€ 23.00€
G Minibuss/8+1 sēdvieta VW Transporter Minibus €1,190 18.00€ 35.00€
H SUV Toyota Rav4 €850 18.00€ 35.00€
I Vidējās klases/pagarinātā Volkswagen Passat €850 14.00€ 23.00€
J 4 x4 džips Volkswagen Touareg €1,190 25.00€ 50.00€
K Minivens/6+1 sēdvieta Nissan NV200 €850 18.00€ 35.00€
L Premium/automātiska Audi A6 €1,190 25.00€ 50.00€
O Kravas minibuss Mercedes Benz Sprinter €850 18.00€ 35.00€
P Luksus/automātiskā BMW 7 Series €1,190 25.00€ 50.00€

Piezīme: Ja Jūs neakceptējiet CDW un TP, Payless uz Jūsu kredītkartes rezervēs pilnu automašīnas vērtības summu + nomas izmaksas. Ja Jums ir nepieciešama papildus apdrošināšana, to ir iespējams iegādāties saņemot auto, lai samazinātu pašriska apjomu. Rezervējiet to mājaslapā, vai jautājiet mūsu aģentiem, kad saņemsiet auto.

Tiek ieturēta bojājumu administrēšanas summa 40.00 EUR, par katru negadījuma vai bojājuma administrēšanu.

Debetkarte

Payless Latvija pieņem tikai debetkartes ar kredītkartes funkciju.

Viena virziena noma

Visas auto grupas var nomāt braucienam vienā virzienā, piemaksa par šādu iespēju tiek pierēķināta jau, veicot rezervāciju. Viena virziena cena tiek pievienota papildus. Latvijā no Rīgas līdz Liepājai 85.00 EUR. Ārpus Latvijas: nodošana Lietuvā 160.00 EUR, nodošana Igaunijā 160.00 EUR. Citas viena virziena nomas iespējas, jāapspriež ar nomas aģentiem. Aizliegts iebraukt Baltkrievijā, Ukrainā un Krievijā. Neatļautai viena virziena nomai tiks piestādītas papildus izmaksas. Lūdzu sazinieties ar mums payless@payless.lv vai +371 6720 7353.

Degviela noteikumi/Uzpildīšanas izmaksas

Visas nomas automašīnas klientam tiek dotas ir pilnu bāku. Ja automašīna tiek atgriezta ar nepilnu bāku, uzpildīšana izmaksā 3.00 EUR par litru. Ir iespējama degvielas priekšapmaksas opcija, par degvielas uzpildes staciju cenu.

Ģeogrāfiskie ierobežojumi / Nobraukuma limits

Ar automašīnu atļauts braukt Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Ja plānota robežas šķērsošana, ieteicams iegādāties papildus apdrošināšanu par 15.00 EUR dienā, kad tiek saņemta automašīna. Robežas šķērsošana ārpus Baltijas tikai uz pieprasījuma. Ja vēlaties izbraukt ārpus Baltijas valstīm, lūdzu, ziņojiet mums veicot rezervāciju vai saņemot automašīnu, kā arī rakstot uz payless@payless.lv vai zvanot +371 6720 7353. Ja tiek izbraukts ārpus Baltijas, neinformējot Payless Latvia, nomai tiks pievienotas papildus izmaksas balstoties uz vietējām cenām, brīdī, kad tiek izbraukts no Baltijas. Ja rodas problēmas ar auto ārpus Baltijas, lūdzam steidzami sazināties ar Payless Latvija tehnisko servisu +37129223434. Nomniekam pašam ir jānogādā automašīna uz tuvāko Payless Baltijas servisa staciju, ko ir informējis tehniskais serviss. Payless standarta nomas cenā ir iekļauts limitēts nobraukums – 125 km dienā.

Papildus nobraukuma izmaksas ir 0.14 EUR kilometrā, kā arī ir iespējams izvēlēties bezlimita nobraukumu, kad veiciet rezervāciju.

Nogaidīšanas periods

Noma balstās uz 24 stundu periodu. Klientam tiek piedāvāts 29 minūšu nogaidīšanas periods. Ja klients nodod automašīnu pēc šī nogaidīšanas laika, tiek pieskaitīta papildus diena.

Rezervācijas gaidīšanas periods

Payless noteikumi paredz, ka rezervācijā pieteiktajam auto ir jābūt pieejamam darba laikā 08:30 līdz 19:30, kalendārajā dienā, kad tas ir rezervēts.

Smēķēšanas aizliegums

Payless nodrošina pastiprinātu uzmanību, lai nodrošinātu patīkamu nomas pieredzi. Katra automašīna ir apstiprināta, kā nesmēķētāju, kad tiek nodota klientam. Kad auto tiek atgriezts, notiek pārbaude, vai auto nav smēķēts. Ja tiek atklāts, ka auto ir smēķēts un nepieciešama tīrīšana, klientam tiek piestādīta soda nauda līdz 250.00 EUR.

Stāvvietu/Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumi

Nomnieks ir atbildīgs par ceļu satiksmes pārkāpumu sodu vai stāvvietu sodu samaksāšanu, kas radušies lietojot auto. Ja tiek saņemts nenomaksāts soda, Payless veiks soda apmaksu un ieturēs papildus administrācijas maksu 30.00 EUR no kredītkartes. Maksājums par sodu parādīsies kā atsevišķs maksājums, nesaistīts kopā ar nomas maksājumu. Šī apmaksa tiks, ieturēta no tās pašas kredītkartes, ar kuru tiek veikta apmaksa par nomu. Tiks ieturēta arī soda nauda 30.00 EUR par automašīnas atstāšanu Rīgas lidostas stāvvietā P1 (kad automašīna tiek atgriezta Lidostā Rīga, automašīna ir jāatstāj Payless stāvvietā, nevis publiskajās stāvvietās vai neatļautā vietā). Ja automašīna tiek atgriezta neatļautā stāvvietā, tiek piemērota soda nauda 60.00 EUR. Šī summa tiek piemērota arī par pazaudētu P1 stāvvietas biļeti.

Maksājumu informācija

Paredzētā nomas summa un drošības depozīts tiks ieturēti uz Jūsu kredītkartes, brīdī, kad saņemiet auto. Kredītkartei ir jābūt uz nomnieka vārda. Veiktā autorizācija tiek atlaista, kad auto tiek nodots. Tiek pieņemtas sekojošas kredītkartes:

 • Visa
 • MasterCard
 • American Express
 • Debetkartes tikai ar kredītkartes opciju

Telefons un e-pasts

Payless Latvija telefons +371 6720 7353, tehniskā palīdzība 24/7 +371 2922 3434. Ja Jums ir kādi jautājumi, lūdzu, sazinieties ar mums payless@payless.lv.

Automašīnas lietošanas liegumi un nomas līguma noteikumu pārkāpšana

Noteikti pārkāpumi, ko izraisījis vadītājs vai noteikumi, ko nav izpildījis vadītājs, lauž noslēgto nomas līgumu. Šī paragrāfa noteikumu pārkāpums, kas iekļauj arī auto vadīšanu neautorizētam vadītājam, automātiski lauž nomas līgumu, tiek izslēgta apdrošināšana un visas papildus opcijas vai pakalpojumi, kas tikuši izvēlēti, iekļaujot papildus apdrošināšanu, ceļa palīdzību. Tas nodod arī Jums visu atbildību par automašīnu, sodiem, zaudējumiem, iekļaujot visas izmaksas. Par pārkāpumiem tiek uzskatīti:

 • 1. Ja tiek pieļauta auto izmantošana:
  • a) Vadītājam, kas nav minēts nomas līgumā.
  • b) Pārvadāt pasažierus vai kravu peļņas nolūkos.
  • c) Vilkt vai stumt citu auto vai īpašumu.
  • d) Piedalīties testa braucienos, sacensībās vai pārvietoties pa nebraucamu ceļu.
  • e) Ja vadītājs atrodas alkohola vai citu narkotisko vielu reibumā.
  • f) Kriminālu darbību pildīšanai, vai aizliegta īpašuma un personu pārvadāšanai.
  • g) Neatbildīgai braukšanai vai automašīnas pārpildīšanai.
 • 2. Jūs vai papildus vadītājs:
  • a) Neziņojiet par notikušajiem bojājumiem vai radītajiem zaudējumiem automašīnai, kad tas noticis vai kad tādi atklāti un nesniedziet rakstisku ziņojumu vai paskaidrojumu, vai atsakieties sadarboties.
  • b) Esiet ieguvis automašīnu krāpnieciskā veidā.
  • c) Ja atstājot automašīnu, netiek aizslēgtas durvis un aizvērti logi, un tā rezultātā automašīna ir nozagta vai tai ir nodarīti zaudējumi.
  • d) Tiek nodarīti tīši bojājumi.
  • e) Nododiet automašīnu ārpus darba laika ar bojājumiem, tā tiek nozagta vai tai ir nodarīti tīši bojājumi.
 • 3. Brauciet vai lietojiet automašīnu, kamēr tiek lietots telefons vai ierīce, kas pārraida elektroniskos datus, kam nav ieslēgts bezroku režīms, arī tiek uzskatīts par iemeslu, lai lauzto nomas līgumu.

Prasības un ierobežojumi

Vadītājam ir jāatbilst nomas līgumā paredzētajam minimālajam vecumam, jābūt derīgai vadītāja apliecībai un viena gada stāžam, kā arī nepieciešama derīga kredītkarte, kas ir izdota uz vadītāja vārda. Lūdzu skatiet arī sadaļas vecums, maksājumu informācija, apdrošināšana, ģeogrāfiskie ierobežojumi.

Palīdzība uz ceļa

Palīdzība uz ceļa (RSN) sedz transportēšanas izdevumus līdz 150.00 EUR saistībā ar negadījumu (Automašīnas vilkšana, piestartēšana, riepas maiņa, palīdzība ar atslēgām, degvielas piegāde). RSN iespējams iegādāties saņemot automašīnu tikai par 4.00 EUR dienā.

Papildus aprīkojums un pakalpojumi

 • GPS Navigācija (Garmin) 10.00 EUR dienā
 • Planšetdators / Wi-Fi 10.00 EUR dienā
 • Bērnu sēdeklītis 10.00 EUR dienā, Bērnu paliktnītis 10.00 EUR dienā
 • Garantēta dīzeļdegviela 20.00 EUR dienā
 • Piegāde/auto paņemšana pilsētas robežās 30.00 EUR

Nodokļi un nodevas

 • 21% nodoklis iekļauts cenā.
 • 40.00 EUR piemaksa par apkalpošanu ārpus darba laika 19:30 līdz 08:30.
 • 40.00 EUR par auto atgriešanu nesaskaņotā vietā un laikā + dienu skaits.
 • 700.00 EUR par trūkstošām automašīnas atslēgām vai dokumentiem. Kad atgrieziet auto, lūdzu, neaizmirstiet nodot automašīnas atslēgas un dokumentus, lai izvairītos no soda maksas.
 • 250.00 EUR soda maksa par pazaudētu vai nozagtu GPS navigāciju, planšetdatoru vai tā daļām un kabeļiem.

Vadītāja apliecība

Tiem nomniekiem, kuru autovadītāja apliecībā informācija nav norādīta ar latīņu alfabēta burtiem un no valstīm, kas nav pievienojušās Vīnes 1968. gada, 8. novembra ceļu satiksmes konvencijai jāuzrāda internacionālā autovadītāja apliecība.